top of page

Inicjujemy wydarzenia Art & Science poprzez:

Kontrowersatorium ALCHEMIA 

comiesięczny cykl spotkań o charakterze wywiadu na żywo z naukowcami i specjalistami danych dziedzin naukowych. Konfrontujemy wiedzę teoretyczną z empiryczną próbując wyjaśnić czy odczuwanie pewnych zjawisk jest złudzeniem czy stanem faktycznym. Kontrowersatorium jest otwartą formą komunikacji, tj. każdy z Uczestników i Uczestniczek wydarzenia może włączyć się konwersacji i zadawać nawet niewygodne pytania.
 

Celem wydarzeń jest otworzenie się na powrót do połączenia się nauki z metafizyką.
 

Spotkania moderuje Eliza Voss.
 

Partner: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej – Oddział Małopolski


Art & Science 

Spotkania artystyczne związane z malarstwem intuicyjnym (różnymi technikami) oraz warsztaty fotografii powiązane z wiedzą z zakresu psychologii, biologii, dietetyki, fizyki, matematyki i neurobiologii.

BarwEmocje | BioFitArt | Struktury Natury

Partnerzy: Stacja Badawcza OUTSIDER ART, Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki w Krakowie.Akcja społeczna #SpokójMamy

Wielka i radosna wymiana zabawek w połączeniu z warsztatami rękodzielniczo-artystycznymi to świetne rozwiązanie problemu, jakim są porozrzucane zabawki Waszych dzieci, a które często sygnalizują że nie mają czym się bawić lub że chcą coś nowego. Fundacja SIMBIOSIS lubi czynić dobro i w duchu idei  #zerowaste organizujemy cyklicznie wymiany zabawek. Macie spokój z pałętającymi się przedmiotami w domu, macie spokój wobec opieki nad dziećmi podczas wydarzenia, bo bawią się nowymi zabawkami przy stolikach obok Was i w spokoju możecie zająć się udziałem w warsztatach, które pozwalają Wam wydobyć wewnętrzny spokój.

W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym! Na warsztatach tworzymy "Słoiczki wdzięczności", pokazujemy jak zrobić coś z niczego, uczymy jak zrobić makramę lub wyzwalamy z siebie duszę artysty w malarstwie intuicyjnym.

 

Zabawki, które nie zostały wybrane przez dzieci podczas wydarzenia, zbieramy i przekazujemy je do Rady Dzielnicy Nowej Huty, gdzie następnie zostaną przekazane do domów dziecka, hospicjów i innych jednostek, gdzie jest taka potrzeba.

 

Wydarzenie odbiło się pozytywnym echem wśród społeczności krakowskiej w związku z czym wydarzenia odbędą się w dwóch miejscach w już odgórnie ustalonych terminach.

 

W 2023 roku w środy od godz.: 17:30 spotykamy się

w Centrum Obywatelskim - Centrum C10 w Nowej Hucie w dniach:

• 29 marca
• 24 maja
• 27 września
• 29 listopada

 

Natomiast w czwartki od godz.: 17:30

w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20 w Krakowie w dniach:

• 30 marca
• 25 maja
• 28 września
• 30 listopada


Dodatkowo: 16 kwietnia 2023 roku od godz.: 11:00 widzimy się w Tarnowie!

 

Partnerzy: Centrum Obywatelskie Reymonta 20, Centrum Obywatelskie - Centrum C10, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Klub Dylematy Mamy i Taty z Myślenic, Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Patronat medialny: GŁOS Tygodnik Nowohucki, Dzielnicowiec.pl

 

#SpokójMamy jest w trakcie akcji fundrisingowej – będziemy wdzięczni za Twoje wsparcie!
https://zrzutka.pl/hw6skj

BizArt – połącz biznes z artyzmem!

Nowy wymiar spotkań networkingowych, gdzie poza budowaniem sieci relacji i nowych kontaktów Uczestnicy i Uczestniczki zdobywają doświadczenie w pobudzaniu kreatywności wobec tworzenia marki swojej firmy lub marki osobistej. Wydarzenie odbywa się cyklicznie co miesiąc, gdzie za każdym razem pojawia się inny temat przewodni, którego celem jest pobudzenie aktywności wobec zdobywanej wiedzy.

 

Fundacja SIMBIOSIS zajmuje się animacją artystyczno-edukacyjną wydarzenia.

Partnerzy: UpCreUp Sp. z o.o., EFEMERIA Kraków

Who Are We
bottom of page